top of page

Vēsturiskās ēkas restaurācija Vecrīgā

Klients:   SIA “RCBS”
Vieta:   Rīga, Miesnieku iela 13, 15, 17.
Pabeigšanas gads:   2015

Laika posmā no 2014. līdz 2016. gadam mūsu uzņēmums ir restaurējis trīs ēkas Miesnieku ielā - Rīgas vēsturiskajā centrā. Mājas ir iekļautas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, tieši šī iemesla dēļ mums bija milzīga atbildība. 

Izaicinājumi un risinājumi

Restaurācija – ļoti sarežģīts un darbietilpīgs process. Rezultāts ir atkarīgs no pašām sīkākajām niansēm. Pirms būvniecības sākšanas mēs veicām lielus sagatavošanas darbus.

Lai precīzi restaurētu iekšējās telpas, fasādi un jumtu, no arhīviem tika savākti foto materiāli, plāni, apraksti un skices. Pēc saņemtajiem datiem mūsu speciālisti izstrādāja nepieciešamos aprēķinus, lai noteiktu konstrukciju lielumus, izplānoja inženierkomunikācijas un piemeklēja materiālus, lai būtu pēc iespējas līdzīgāki oriģināliem.

Mūsu paveiktie darbi:

  • Vēsturiskā apmetuma restaurācija;

  • Vēsturiskā mūra atjaunošana un eksponēšana;

  • Darbs pie ēku fasādēm;

  • Darbs pie krāšņu atjaunošanas;

  • Iekšējā interjerā restaurācija, saskaņā ar vēsturiskajiem datiem, lai panāktu pēc iespējas  nemainīgāku pirmatnējo izskatu.

Visi restaurācijas darbi tika veikti stingrā saskaņā ar restaurācijas noteikumiem par kultūras objektu un pieminekļu atjaunošanu. Tika ņemtas vērā visas vēsturiskās iezīmes, vākti vēsturiskie dati, kā arī vēsturnieku un mākslinieku rekomendācijas.

bottom of page