top of page

Senioru mājas kompleksa būvniecība, Babītē

Mūsu pienākumos ietilpa ne tikai ēkas celtniecība un apdare, bet arī inženiertehnisko komunikāciju uzstādīšana un visērtāko apstākļu radīšana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Izaicinājumi un risinājumi..

Projekta Apraksts

Klients: Senior Riga SIA Vieta: Babīte, Lapsas, Briežu 3 Platība: 280 m2 Darbu norise: 2017. gada Augusts-Decembris. / Darba pabeigšana 2021. gada marts.

Šajā projektā strādājām kā ģenerāluzņēmums, nodrošinājām pilna cikla būvniecības darbus, sākot ar mājas pamata iestrādi un beidzot ar ēkas nodošanu ekspluatācijā.

Senior House ēkas ir viens no dažiem pansionātu projektiem Latvijā, kur tiek nodrošināti speciāli un omulīgi dzīves vietas apstākļi un vide cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šāds projekts tika uzsākts, rūpējoties par mūsu senioriem. Vienā zemes gabalā tiek celtas dažāda veida dvīņu mājas “Premium” klases pansionāta pilsētiņa.

Ēkas paredzētas 14-16 personām, kuras tiek iekārtotas, lai nodrošinātu visu nepieciešamo aprūpi, personālu un medicīnisko nodrošinājumu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Mūsu uzdevums bija projektēt un uzbūvēt gatavu ekspluatācijai, mūsdienu prasībām atbilstošu pansionātu, cienījama vecuma cilvēkiem. Visi ēkas elementi tika saskaņoti ar organizāciju Apeirons. Projekta radīšanas laikā īpaša uzmanība tika vērsta, lai vecāka gadu gājuma cilvēki ar kustību traucējumiem, justos labi projekta ekspluatācijā. Mūsu pienākumos ietilpa ne tikai ēkas celtniecība un apdare, bet arī inženiertehnisko komunikāciju uzstādīšana un visērtāko apstākļu radīšana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Izaicinājumi un Risinājumi:

  • Pirms projekta radīšanas uzsākšanas, mūsu komanda rūpīgi izpētīja organizācijas Apeirons normu prasības un rekomendācijas. Komfortablākai dzīvošanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem visā ēkā tika likvidēti sliekšņi un citi šķēršļi, kas varētu traucēt pārvietošanos ratiņkrēslā. Labierīcību telpās uzstādīti atbalsti un speciālie stiprinājumi. Vājredzīgu cilvēku ērtībām tika veikta elementu marķēšana un piktogrāfija. Dokumentācijas izstrādes procesa laikā mēs saņēmām un ņēmām vērā dažādus norādījumus no Apeirons un citām saistītām organizācijām.

  • Pēc projekta galējās saskaņošanas un apstiprināšanas Labklājības ministrijā, Veselības inspekcijā, Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, mēs uzsākām būvdarbus.

  • Mēs paveicām pilnu sagatavošanas, būvniecības un apdares darbu ciklu. Kā arī mēs veicām visu inženiertehnisko komunikāciju uzstādīšanu un pieslēgšanu. Svarīgs būvniecības kritērijs bija drošība un pieejama vide.

  • Atsevišķi vērts minēt, ka mūsu kompānija pašrocīgi izgatavoja speciālus trenažierus, paredzētus cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī dobes “bez muguras sāpēm”. Dobe dārzeņu audzēšanai atrodas uz paaugstinājuma. Pie tās var piekļūt arī ratiņkrēslā, kā piebraucot pie galda. Visu trenažieru ierīkošanas nolūkos tika uzbūvēts laukums, kurā mēs uzstādījām: trenažieri pirkstiem, kājām, locītavām un smadzeņu darbības aktivitātei.

Projektu galerija

bottom of page